Гисласон ги одреди патниците за Токио

Селекторот на ракометната репрезентација на Германија, Алфред Гисласон ги одреди патниците за Летните олимписки игри во Токио. Во тимот за разлика од Светското првенство, нема големи изненадувања, а ќе недостасува само пикерот на Кил, Патрик Винцек.

Летните олимписки игри ќе се одржат во периодот од 23. јули до 8. август, а Германија е во група со Норвешка, Франција, Бразил, Шпанија и Аргентина.

 

Се вчитува...