Го имаме голот на сезоната во Премиерлигата (ВИДЕО)

Фудбалерот на Вест Хем Јунајтед, Себастијан Халер на натпреварот против Кристал Палас го постигна еден од најубавите голови во сезоната, кој долго ќе се врти на најавните шпици.

Во 55. минута од натпреварот по нафрлувањето на Цуфал, репрезентативецот на Брегот на Слонова коска постигна прекрасен гол со „ножички“, кој го донесе и конечниот резултат (1-1) во дерби дуелот.

Се вчитува...