Го пцуеше Коби на прославата на титулата на Лејкерс, па беше претепан… (ВИДЕО)

Кошаркарите на ЛА Лејкерс новата титула во НБА лигата ја посветија на трагично загинатата легенда на клубот, Коби Брајант.

Па, на прославата на титулата на улиците во Лос Анѓелес, навивачите постојано го скандираа неговото име. Сепак, еден од присутните на постојаните скандирања на името на Коби Брајант во неколку наврати возвраќаше: „Да ти е..м Коби“, што очекувано наиде на огромен револт. По неколку опомени, откако не се смири, буквално беше претепан од толпата…

 

Се вчитува...