Го виде ли некој Азар на мечот со Вилјареал? (ФОТО)

Еден Азар како големо засилување стигна минатата сезона на „Сантијаго Бернабеу“.  Сепак, поради голем број на проблеми се уште не го покажа својот максимум, а и на денешниот меч против Вилјареал беше еден од најслабите поединци.

Одигра 65. минути во не упати ниту еден удар кон голот на Вилјаереал, немаше ниту еден клучен пас, ниту пак успешен дриблин, а еднаш се најде и во офсајд позиција.

 

Се вчитува...