Ѓоковиќ без проблеми против Вавринка во Рим

Новак Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на АТП турнирот во Рим откако во осминафиналето славеше без маки против Швајцарецот Стан Вавринка со 2-0 (6-2 и 6-2).

Во четвртфиналето српскиот тенисер за противник ќе го има Канаѓанецот Феликс Огер-Алиасиме кој славеше со 2-0 (6-3, 6-2) против Американецот Гирон.

Се вчитува...