Ѓоковиќ по освоениот трофеј во Торино: Благодарам Македонија! (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ во финалето на Мастерсот во Торино го совлада Норвежанецот Каспер Руд со 7-5, 6-3 за шеста титула на завршните турнири меѓу најдобрите осум светски тенисери.

Титулата по донесе 1.500 поени на АТП листата и парична награда од 4,7 милиони долари.

На крајот од мечот Ѓоковиќ неизбежно со потпис за спомен и за македонските фанови, испраќајќи уште еднаш и благодарност до Македонија за поддршката која ја чувствува и од македонските навивачи низ неговата кариера.

 

Се вчитува...