ГОЛ НА ДЕНОТ НА СП: Ова ретко се гледа – погодок на Србија од „паркинг“! (ВИДЕО)

Франција и Србија одиграа одличен натпревар на Светското првенство 2019 во кој на крајот „петлите“, и покрај отпорот на противникот, стигнаа до заслужена победа.

Но, дуелот го одбележа дефинитивно и голот на денот на Мундијалот во Германија и во Данска. На крајот од полувремето, Србите по истекот на времето добија можност да изведат слободен удар од околу 15 метри. И, кога никој не очекуваше Србите дури и да се обидат да шутираат, Иван Мошиќ „пукаше“ и на воодушевување на сите присутни во салата – погоди! Рака на срце, пред се пресуди очајната реакција на францускиот голман Винсент Жерар…

Се вчитува...