ГОЛ НА КОЛОТО: Омар Гоудијаби е чудо – „Ала Марадона“ за триумф на Пелистер!

Пелистер на најдобар можен начин ја заврши пролетната сезона со победа од 2-0 против Беласица во Битола.

А, од Битола доаѓа и голот на последното коло во Првата македонска фудбалска лига. Омар Гоудијаби постигна уште еден евро-гол, овој пат со велемајсторски слалом во 76. минута постигнувајќи гол кој ја одбележува и сезоната…

 

Се вчитува...