ГОЛ НА КОЛОТО: Проектилот на Устабаши – за паметење! (ВИДЕО)

Шкупи и Ренова одиграа без победник (2-2) на Чаир во 35. коло од Првата македонска фудбалска лига. Резултат кој, се чини, најмногу им одговара на „романтичарите“ во трката за четвртата позиција на табелата.

Но, мечот дефинитивно ќе остане запаметен по извонредниот гол на Берат Устабаши во 60. минута со кој донесе израмнување за Шкупи за конечни 2-2…

Се вчитува...