Гол на македонскиот репрезентативец: Адеми го носи Динамо кон групите од Лига Европа (ВИДЕО)

Динамо Загреб е многу блиску до групната фаза од Лигата на Европа откако на полувремето од плеј-оф рундата има предност од 2-0 против естонска Флора.

А, стрелец на вториот погодок за хрватскиот тим беше македонскиот репрезентативец Аријан Адеми во 26. минута…

Претходно, Динамо Загреб поведе со голот на Гаврановиќ во 11. минута.

Се вчитува...