ГОЛ НА МЕЧОТ: Братски цепелин – Кире и Филип Лазарови! (ВИДЕО)

Одличен натпревар за македонската ракометна репрезентација на стартот на Светското првенство 2019 во Германија. Во Минхен славевме со 38-29 против Јапонците со извонредна реализација во нападот.

А, низ разновидноста во офанзивата, дефинитивно се издвои и голот на мечот, братскиот цепелин меѓу капитенот Кире и Филип Лазаров кој одлично реализираше…

Се вчитува...