Гол за најавни шпици – Бразилска футсал мајсторија во македонското првенство (ВИДЕО)

Фудбалерот на футсал клубот на Шкупи, Никола Димовски го постигна еден од најубавите голови во историјата на македонското првенство.

Тој на мечот од домашниот шампионат против Велес даде гол како што може само да постигнат бразилските мајстори на оваа игра.

 

Се вчитува...