Голден Стејт 40 години чекаше на Немања Бјелица (ФОТО+ВИДЕО)

Голден Стејт ја отвори сезоната со триумф откако стигна до победа над калифорнискиот ривал Лос Анџелес Лејкерс од 114-121 благодарение на белскавата последна четвртина. Значаен придонес на паркетот имаше и Србинот Немања Блејица кој постигна дабл-дабл од 15 поени и 11 скока.

Српскиот интернационалец ги исполни очекувањата, а притоа стана и првиот играч по 40 години кој успеал да оствари дабл-дабл учинок започнувајќи од клупата во деби настапот за Вориорс.

Се вчитува...