Голема глупост на Тер Штеген – Атлетико води на полувреме против Барса (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид води на полувреме со 1-0 во дербито на 10. коло во шпанската Ла лига. Пред крајот на првиот дел голманот на Каталонците, Тер Штеген направи голема грешка која ја искористи Караско и донесе водство за „душекчиите“.

 

Се вчитува...