Голема трагедија – Српски фудбалер извршил самоубиство

Српскиот фудбалер Горан Обрадовиќ извршил самоубиство, пренесуваат медиумите од Србија. 36-годишниот фудбалер кој последниот ангажман го имаше во Боцвана остави голема трага во ерменскиот шампионат.

Обрадовиќ е роден во 1986 година, а во Србија беше дел од екипите на Млади радник од Спартак Суботица.

 

 

Се вчитува...