Големото срце на Арнолд – Израдува детенце кое е голем навивач на Ливерпул

Трент Александер Арнолд израдува мало детенце во количка кое е голем навивач на Ливерпул. Ѕвездата на Ливерпул направи изненадување со кое израдува петгодишно детенце кoe e парализирано, во склоп на најавата на хуманитарнат трка „Wings for life world run“ која ќе се одржи на 9. мај следната година.

Оваа хумана трка ја поддржуваат голем број на спортски ѕвезди меѓу кои е и бекот на англискиот шампион. Петтгодишниот Емерсон Грант за само 11 месеци му беше дијагностицирана „Арахноидална циста“ на рбетот поради што останал парализиран од градите надоле. Тој многу го сака спортот и се надева дека еден ден ќе може да трча и да игра фудбал.

Се вчитува...