Горазд Михаилов нов тренер на Силекс, Стевица Ристиќ ќе биде спортски директор

Гораз Михаилов ќе биде замената за Горан Симов на кормилото на Силекс. По испаѓањето во втората лига тимот од Кратово направи комплетна промена во стручниот дел од раководството, а покрај назначувањето на Михаилов за тренер, во клубот се враќа и легендата, Стевица Ристиќ кој е назначен за спортски директор.

Прва цел на Михаилов и Ристиќ ќе биде враќање на Силекс во елитата, но и достојно претставување на клубот во Европа, каде успеаја да обезбедат пласман со освојувањето на Националниот куп.

Се вчитува...