„Господин 41“ – Голот со кој Левандовски го урна рекордот на Герд Милер (ВИДЕО)

Роберт Левандовски испиша историја откако со голот во победата на неговиот Баерн Минхен над Аугзбург стигна до бројката од 41 сезонава во Бундеслигата со кој го урна рекордот на легендарниот Герд Милер.

Милер досега беше рекордер по бројот на постигнати голови во една сезона во Бундеслигата со 40 гола, а од денеска тој рекорд преминува во сопственост на Левандовски.

 

Се вчитува...