Гризман успеа да го надмудри Столе Димитриевски

Атлетико Мадрид го совлада Рајо Ваљекано со 0-1 и се врати на второто место на табелата во Ла Лига. Сега тимот на Диего Симеоне има четири бода негатива во однос на Барселона, која вечерва го пречекува Валјадолид.

Столе Димитриевски беше на голот на Рајко Ваљекано, а во 74.минута не успеа да го спречи ударот на Антоан Гризман.

Се вчитува...