Халанд како Кројф – Го исфрли противникот во стилот на легендарниот Холанѓанец (ВИДЕО)

Ерлинг Халанд денеска ја доби наградата „Златно момче“ за 2020 година, а веќе на првиот меч го покажува целиот свој фудбалски талент. Тој против Херта Берлин меч во кој Борусија на полувреме губи со 0-1, направи неверојатен потег во стилот на Јохан Кројф. Тој го исфрли својот чувар, но немаше среќа бидејќи не успеа со гол да ја заврши целата акција.

 

Fin cruyff vending av Haaland from r/NorskFotball

Се вчитува...