Хет-трик на Левандовски, Баерн со 6-0 против Менхенгладбах ја потврди шампионската круна (ВИДЕО)

На најдобар можен начин, со убедлива победа од 6-0 против Борусија Менхенгладбах, Баерн Минхен ја потврди шампионската круна во Германија.

На две кола пред крајот, баварскиот тим до триумфот беше предводен од Роберт Левандовски кој постигна три гола.

По еден гол запишаа Милер, Коман и Сане.

 

Се вчитува...