Хорор повреда во американската бејзбол лига (ВИДЕО)

Хорор повреда се случи во американската бејзбол лига, откако играч на Атланта Брејвс, Џејкоб Веб со топчето го погоди својот противник Кевин Пилар директно во носот. На Пилар не му помогна ниту заштитната кацига бидејќи топчето одеше со 151 километар на час.

Се вчитува...