Хрват постигна гол во Англија и го посвети на починатиот Балашевиќ

Хрватскиот интернационалец Ален Халиловиќ беше херој на Бирмингем на дуелот со КПР, постигнувајќи го победничкиот гол за триумф од 2-1.

Уште поинтересно, Халиловиќ веднаш по голот реши истиот да го посвети на починатиот Ѓорѓе Балашевиќ, под дресот покажувајќи маица со карикатура од „панонскиот морнар“.

 

Се вчитува...