Тотенхем конечно се врати на победите: По три меча триумф над Стоук (ВИДЕО)

По три натпревар без триумф во Премиерлигата, Тотенхем конечно се врати на победите. Тимот на Жозе Мурињо славеше со 1-3 на гостувањето против Стоук во четвртфиналето од Лига купот на Англија.

Победата беше најавена со голот на Герет Бејл уште во 22. минута од средбата.

Stoke City 0 – [1] Tottenham – Gareth Bale 23′ from r/soccer

Во второто полувреме, Томпсон во 53. минута израмни на 1-1, но потоа следеа погодоците на Дејвис во 70. минута и Хари Кејн во 81. минута за конечни 1-3.

Stoke City 1 – [3] Tottenham – Harry Kane 81′ from r/soccer

Се вчитува...