Хумелс како Халанд, Баерн со победа над Келн (ВИДЕО)

Матс Хумелс ја презема моќта од Ерлинг Халанд и со два постигнати гола и донесе победа на Борусија Дортмунд од 0-2 на мечот против Арминија Билефилд. Првиот погодок Хумелс го постигна во 53. минута, додека вториот во 71.

Актуелниот европски шампион Баерн Минхен стигна до победа на гостувањето кај Келн од 1-2. Томас Милер од пенал во 12. минута донесе водство за Баварците, додека Гнабри во 45. минута зголеми на 0-2. До крајот домаќините преку Дрекслер во 82. минута успеаја само да го ублажот поразот.

РЕЗУЛТАТИ ГЕРМАНИЈА 6. КОЛО:

Арминија Билефилд – Борусија Дортмунд 0-2

Аугзбург – Мајнц 3-1

Ајнтрахт Франкфурт – Вердер Бремен 1-1

Келн – Баерн Минхен 1-2

 

 

 

Standings provided by SofaScore LiveScore

Се вчитува...