И Бруно Фернандеш знае кој е бренд – „Македонија за Вардар!“ (ФОТО)

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар утре со мечот против Железничар ќе прослави јубилеј од 75 години постоење. Свој мини јубилеј ќе има и навивачката група на „црвено-црните“, Комити Запад.

Македонскиот бренд на својот фејсбук профил се пофали дека и Бруно Фернандеш навива за Вардар.

 

Се вчитува...