И Кармело Ентони им се приклучи на Лејкерс

Ветеранот Кармело Ентони е нов кошаркар на Лос Анџелес Лејкерс, откако потпиша едногодишен договор со една од најтрофејните франшизи во НБА.

Кармело Ентони е во мисија за освојување на прстен и очигледно верува дека тимот предводен од Леброн Џејмс и Ентони Дејвис е подготвен да стигне до тоа.

Покрај Ентони, Лејкерс се засилија и со Кендрик Нан од Мајами Хит кој потпиша двегодишен договор, и со Малик Монк од Шарлот Хорнетс.

 

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NBA on TNT (@nbaontnt)

Се вчитува...