И Кипраните на колена, само полесно загревање за одбојкарите пред Ф4 турнирот во Струмица

Македонската одбојкарска репрезентација сосема очекувано славеше со 3-1 против Кипар во последниот натпревар од вториот турнир од Европската сребрена лига кој се одржуваше во Данска.

Избраниците на Никола Матијашевиќ ги добија Кипраните со 25-22, 25-18, 18-25 и 25-22, убедливо за петтата победа во групата.

Сега „Спартанците“ со полна самодоверба се враќаат во Струмица, каде следниот викенд ќе се борат за трофејот во ова европско репрезентативно натпреварување.

Се вчитува...