И „лавовите“ ги стартуваа подготовките за новата сезона (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Освојувачот на Националниот куп, Македонија Ѓорче Петров ги стартуваше подготовките за новата сезона која ќе ја почне со квалификациите во Конференциската лига.

Шефот на стручниот штаб на клубот од скопската населба, Горан Симов, денеска го имаше првиот тренинг со кој ја почна операцијата „европско лето“.

 

Се вчитува...