И младината на Шкендија е пресилна за Победа (ВИДЕО)

Шкендија е старо-нов шампион, а Победа е веќе второлигаш. Јасно беше кој е фаворит и пред мечот, а на стадионот во Кочани и младите сили на Шкендија покажа дека се премногу силни за прилепскиот состав. Шефит Шефити постигна два гола, му се придружија и Арбин Зејнулаи и Јакуп Бериша. Единствениот гол за Победа беше дело на Трајче Ефремов.

Се вчитува...