И „пандевци“ потклекнаа дома – Прилепчани најдоа „лек“ за Струмица (ФОТОГАЛЕРИЈА)

По цела една година, Академија Пандев загуби на домашен терен во Струмица. Последен пат „пандевци“ на стадионот Младост во Струмица загубиле на 24. септември минатата година кога во второлигашката конкуренција загубија од Новаци со 1-2…

Сега, Академија Пандев загуби за првпат прволигашки натпревар пред своите навивачи… А, „лекот“ за Струмица го најде прилепска Победа. Прилепчани успеаја да го изненадат фаворитот пред натпреварот со погодокот на Мирослав Станиќ во 45. минута за триумф од 0-1.

[RoyalSlider Error] Incorrect RoyalSlider ID in shortcode or problem with query.

Се вчитува...