И Роналдо се израдува на победата на Реал… (ФОТО)

Во исклучително значаен момент за тимот, Реал Мадрид славеше во „Ел Класико“ против Барселона со 1-3.

По двата претходни порази од Кадиз и од Шахтјор во Лигата на шампионите, повеќе од добредојдена победа за Зидан и „кралевите“. А, натпреварот очекувано го следел и поранешниот фудбалер на Реал, Кристијано Роналдо. Се уште е во изолација опоравувајќи се од коронавирусот, но „Ел Класико“ не се пропушта.

По триумфот на кралскиот клуб веднаш се огласи на социјалните мрежи…

 

Се вчитува...