И Шкупи, со втор пораз од Санта Клара, го заврши европското лето (ВИДЕО)

И со втор пораз од португалската Санта Клара, овој пат од 2-0 на гостински терен, фудбалерите на Шкупи ги завршија натпреварите ова лето во УЕФА Конференциската лига.

По триумфот од 3-0 на првиот меч во Скопје, Португалците беа поголеми проблеми дојдоа и на денешниот дуел на домашен терен против чаирскиот прволигаш.

Санта Клара поведе со голот на Карлос во 13. минута, а конечните 2-0 ги постави Ваљануева во 39. минута од натпреварот.

Се вчитува...