И тешките обиди не се проблем – погледнете го блесокот на Димитријевиќ (ВИДЕО)

Македонската кошаркарска репрезентација стигна до голем триумф во квалификациите за Евробаскетот 2025. На гостински терен беше демолирана Полска во натпревар во кој блесна Ненад Димитријевиќ.

Дваесетишестгодишниот бек ја предводеше Македонија со „ол-ароунд“ натпревар реализирајќи 32 поени на кои додаде и 8 скокови и 8 асистенции. Дел од неверојатните поени на Македонецот погледнете ги на следното видео.

Се вчитува...