И тоа се случува – Загубија во финале, но ги загубија и парите и часовниците (ВИДЕО)

Кошаркарите на Химки биле ограбени во текот на третиот натпревар од финалната серија во ВТБ лигата против ЦСКА Москва. Додека траел натпреварот, еден лопов успеав да влезе во соблекувалната на Химки и да ги собере сите пари кои ги имале кошаркарите, како и часовниците.

Московската полиција го бара виновникот кој е снимен од безбедносните камери во соблекувалната на рускиот тим. ЦСКА Москва го доби и третиот натпревар во серијата, со кој стигна до нова титула во регионалната лига.

 

Се вчитува...