Имаше ли фаул над Гинјард – проценете сами (ФОТО+ВИДЕО)

Во таборот на МЗТ Скопје се бесни на судискиот критериум во последната минута, недосудениот прекршок што според нив постоел над Дамјан Стојановски, а потоа и досудениот фаул на Синовец над Гинјард, на една секунда до крајот.

Погледнете ја фотографијата од тој момент, како и видеото снимено од под самиот кош, па самите проценете дали судиите беа во право кога решија да го санкционираат овој дуел со прекршок.

Се вчитува...