Иниеста: Генерација како нашата тешко дека некогаш ќе се повтори, но…

Легендарниот фудбалер на Барселона смета дека генерација како таа што беше на него Чави и Меси тешко дека ќе се повтори некогаш, но дека сепак не е се така лошо.

„Генерација како нашата нема никогаш да се повтори, но тоа што следи не е нужно дека ќе биде лошо во смисла на резултатот“, изјави Иниеста. 

Иниеста со тимот на Барселона успеа да освои се што може да се освои, а со репрезентацијата на Шпанија триумфираше на Светското првенство 2010, а на двапати беше и Европски шампион (2008 и 2012).

Се вчитува...