Ивица Зубац ограбен во Лос Анџелес

Хрватскиот интернационалец Ивица Зубац бил сведок на грабеж во неговиот дом во Лос Анџелес, пренесуваат американските медиуми. Имено, центарот на Клиперс по враќањето во својот дом затекнал два крадци како бегаат со неговите работи.

Полициската истрага е сеуште во тек па е непознато се што е украдено од неговата вила во Мар Виста, а првичните инфорамции велат дека станува збор за часовник од марката Ролекс вреден 20 илјади долари.

Се вчитува...