Јаховиќ повторно стрелаше за Гезтепе во Турција (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски интернационалец Адис Јаховиќ игра во голема форма, а неговиот тим Гезтепе е хит во првенството на Турција. Иако е нов прволигаш Гезтепе се наоѓа на третото место на табелата. Вчера го совлада и Генчлербирлиги со 3-2 на домашен терен, а Јаховиќ беше стрелец на третиот погодок.

Се вчитува...