Јакимовски со скромен учинок во поразот од Аризона

Македонскиот интернационалец Андреј Јакимовски и неговиот Вашингтон Стејт го забележаа 11. пораз во сезоната откако загубија на гостувањето кај Аризона со 69-53.

Македонецот натпреварот го заврши со скромни три поени на кои додаде еден скок, две украдени топки, но и две асистенции од кои едната беше навистина одлична.

Се вчитува...