Јани Атанасов стрелец за Краковија во триумфот во Купот на Полска

Македонскиот репрезентативец Јани Атанасов се пласираше со својата Краковија во 1/16-финалето од Купот на Полска.

Атанасов во триумфот од 3-4 на својот тим на гостувањето против Лехна учествуваше со погодок на патот кон најдобрите 32 екипи во најмасовното клупско натпреварување на Полска.

Македонскиот фудбалер беше стрелец на четвртиот гол за Краковија во 58. минута за водство од 1-4 во тие моменти. До крајот домашните успеаја со два гола да го направат натпреварот неизвесен, но не и до крај да го загрозат водството на гостите.

Се вчитува...