Јапонците повторно воодушевуваат – Исчистен и стадионот во Рен

Јапонските навивачи повторно воодушевија на едно големо натпреварување откако на Светското првенство за жени, го исчистија стадионот во Рен, на кој нивната репрезентација ја совлада Шкотска со 2-1.

На крајот повторно сите до еден го чистеа стадионот, како што беше и минатата година на Светското првенство во Русија.

 

 

Се вчитува...