Јотовски обезбеди и полуфинале на турнирот во Грузија

Веднаш по денешната победа во 2. коло, најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски обезбеди и полуфинале на ИТФ фјучерсот вреден 15.000 долари во Грузија.

Во четвртфиналната пресметка, Јотовски славеше против Грузиецот Георге Цивадзе победувајќи во три сета со 4-6,6-2,6-2.

Се вчитува...