Јотовски со победа стартуваше на турнирот во БиХ

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски со победа стартуваше на ИТФ фјучерсот вреден 15.000 долари во Добој, БиХ.

Јотовски во првото коло славеше против Австралиецот Дејн Пропоџиа во два сета, со 6-3,6-0.

Во второто коло, Јотовски ќе се соочи со германскиот тенисер Кристијан Хиршмулер.

Се вчитува...