Јуки Цунода останува во Формула 1

Јапонскиот возач во Формула 1, Јуки Цунода ќе биде дел од тимот на РБ и следната сезона.

Постоеа шанси единствениот Јапонец во Формула 1 да биде унапреден во првиот тим на Ред Бул со оглед на заминувањето на Серхио Перез, но тоа нема да се случи престојната сезона.

„Многу сум среќен што останувам во РБ и следната сезона. Задоволен сум што вака рано во сезоната си ја решив судбината за догодина“, изјави тој.

Се вчитува...