Кадино ги стартуваше подготовките, Боби Стојковски нов тренер

Екипата на Кадино ги стартуваше подготовките за новата сезона во Втората лига – Запад.

Во желбата за максимална стабилност низ новата натпреварувачка сезона, клубот во иднина ќе биде предводен од искусниот македонски стратег Боби Стојковски кој е нов шеф на стручниот штаб.

Минатата сезона Кадино ја заврши на шестата позиција во второлигашката конкуренција. Низ подготвителниот период планирани е одигрување и на серија пријателски натпревари како што поподготвени би го дочекале стартот на шампионатот.

Се вчитува...