Каква глупост на Нето – Барселона губи во Алавес (ВИДЕО)

Голманот на Барселона му поклони гол на Депортиво Алавес за водство од 1-0 во 8. коло од шпанската Ла лига. Пике ја врати топката до голманот на Каталонците, а тој не се снајде најдобро и му поклони гол на Риоха.

 

Alavés – Barcelona 1-0 30′ – Rioja from r/soccer

Се вчитува...