Каква поддршка за „кралевите“, Мадрид на нозе пред ПСЖ (ВИДЕО)

Европскиот првак Реал Мадрид е пред првото серозно искушение во одбраната на титулата во Лигата на шампионите. На „Сантијаго Бернабеу“ вечерва гостува ПСЖ, а капитенот Серхио Рамос претхидните денови го повика „мадридистите“ да им дадат поддршка на фудбалерите. И таа пристигна во неверојатен облик.

Мадрид е на нозе, фановите го поздравија доаѓањето на автобусот на Реал Мадрид кон стадионот…

Се вчитува...