Какво прво полувреме – Дортмунд со пет „парчиња“ за Кил за 30 минути (ВИДЕО)

Борусија Дортмунд има неверојатна предност од 5-0 на полувреме против Кил во второто полуфинале во германскиот национален куп.

Два гола на Реина и по еден на Ројс, Азар и Билингем беа доволни во периодот од 16. до 42. минута „милионерите“ да обезбедат пласман во финалето на купот.

 

 

Се вчитува...