Караско и Гризман ја преслушаа Севилја

Атлетико Мадрид стигна и до втората победа на својот нов стадион „Ванда Метрополитано“. Тимот на Диего Симеоне славеше против Севилја со 2-0.

Јаник Караско на самиот старт од второто полувреме донесе предност за „јорганџиите“, а Антоан Гризман ги разреши дилемите околу победникот. Тој беше прецизен во 69.минута од натпреварот.

Yannick Ferreira-Carrasco Goal Atletico Madrid… by ZidaneHDAntoine Griezmann Goal HD – Atletico Madrid… by jason-pitt1

Се вчитува...